Подання

Надсилання статей

Вже маєте Ім'я користувача/Пароль для видання Історико-педагогічний альманах?
Увійдіть на сайт

Потрібні Ім'я користувача/Пароль?
Зареєструйтеся

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх подань необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Керівництва для авторів

В Альманасі передбачаються такі рубрики:

• Історія педагогічної думки (проблемне висвітлення тієї чи іншої теми, тези, явища, факту тощо).
  • Історія розвитку освіти (характеристика формальної та неформальної, альтернативної освіти у навчальних закладах різних країн).
  • Педагогічні персоналії (розкриття творчого шляху та внеску в освітню справу непересічної особистості).
  • Педагогічне краєзнавство (висвітлення регіональної та місцевої специфіки розвитку освітніх закладів, педагогічних ідей).
  • Огляд літератури. Рецензії.
  • Маловідомі джерела (представлення архівних матеріалів маловідомих публікацій знаних педагогів, діячів освіти з коментарями публікатора).
  • Бібліографія (бібліографічні покажчики з певної проблеми або певної персоналії).
  • Інформація (для дослідників у галузі історії педагогіки; перелік дат та подій, що відбулися в освіті та науці і варті на згадку (пошанування); до відома індивідуальних передплатників).

Структура статті:

Подані до друку матеріали мають відповідати тематиці журналу та сучасному стану науки. Необхідним є дотримання вимог до наукових публікацій, визначених постановою Президії ВАК України від 15.01.2003 року № 7-05/:

• Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок з важливими науковими та практичними завданнями.
  • Аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання цієї проблеми і на які спирається автор; виділення нерозв’язаних раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується авторська стаття.
  • Формулювання мети статті (постановка завдання).
  • Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів.
  • Висновки дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.
  • Список використаних джерел, складений відповідно до вимог ВАК (Бюлетень ВАК №3, 2008 р.), подається латиницею (оформляється за правилами згідно Постанови Кабінету Міністрів України “Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею” №55 від 27.01.2010 р.).

Порядок розміщення матеріалу:

• ORGID;
  • УДК;
  • Прізвище, ім’я автора (українською, російською, англійською мовами);
  • Вчений ступінь, вчене звання, посада і місце роботи автора;
  • Назва статті (українською, російською, англійською мовами);
  • Анотація повинна бути структурованою, містити мету дослідження та застосовані методи, основні одержані висновки. Представляється трьома мовами: українською, російською (500–600 друкованих знаків з пробілами) та англійською (не менше 1800 друкованих знаків з пробілами включаючи ключові слова).
  • Ключові слова українською, російською та англійською мовами (8–10 понять).
  • Посилання на використані джерела, які оформляються у квадратних дужках, де через кому вказується номер джерела та сторінка цитування у даному виданні (зразок [4, с. 56]). Література має оформлятися за алфавітом.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.

1. При оформленні матеріалів просимо враховувати такі вимоги:

Матеріал статті (обсягом до 12-25 сторінок) подається в редакцію у вигляді електронного файлу: формату А-4, шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5, абзацний відступ 1,25 см, всі поля 2 см, редактор Word, тип файлу RTF.

2. У тексті слід використовувати символи за зразком: лапки типу «…», дефіс (-), тире (–), апостроф (’).
  3. За достовірність фактів, цитат, імен, назв та інших відомостей відповідають автори. Автори, які не мають наукового ступеня, додають до статті рецензію наукового керівника або іншого фахівця з науковим ступенем.
  4. Усі статті проходять рецензування. Результати рецензування, рішення редколегії про прийняття статті до друку та реквізити щодо оплати публікації повідомляються авторам електронною поштою.
  5. Невеликі виправлення стилістичного і формального характеру вносяться до статті без узгодження з авторами. Більш суттєві виправлення узгоджуються з авторами. Редакційна колегія зберігає за собою право на редагування і скорочення статей.
  6. До статті (окремим файлом) додається довідка про автора, у якій зазначається: прізвище, ім’я та по батькові автора (ів), науковий ступінь, вчене звання, посада, повна назва місця роботи, та підрозділу (кафедра, лабораторія тощо), домашня адреса (обов’язково вказати область та поштовий індекс), контактні телефони, e-mail.

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.